Home / Fixed Inductors / BPRR00101031150M00
minImg
BPRR00101031150M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPRR00101031150M00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 91mOhm Max
Inductance 15 µH