Home / Fixed Inductors / BPSC00050530390MS0
minImg
BPSC00050530390MS0
Chilisin Electronics
Product No:
BPSC00050530390MS0
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 383.7mOhm Max
Inductance 39 µH