Home / Fixed Inductors / BPSC00070730330TS0
minImg
BPSC00070730330TS0
Chilisin Electronics
Product No:
BPSC00070730330TS0
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 165mOhm Max
Inductance 33 µH