Home / Fixed Inductors / BPSC001011514R7M00
minImg
BPSC001011514R7M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSC001011514R7M00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Inductance 4.7 µH