Home / Fixed Inductors / BPSD00030321820K00
minImg
BPSD00030321820K00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSD00030321820K00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 280mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.99Ohm Max
Inductance 82 µH