Home / Fixed Inductors / BPSD00050432330K00
minImg
BPSD00050432330K00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSD00050432330K00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 640mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 540mOhm Max
Inductance 33 µH