Home / Fixed Inductors / BPSD00100965471M00
minImg
BPSD00100965471M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSD00100965471M00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 820mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.272" (6.90mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.421Ohm Max
Inductance 470 µH