Home / Fixed Inductors / BPSF00070730220M00
minImg
BPSF00070730220M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSF00070730220M00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 860mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 22 µH