Home / Fixed Inductors / BPSY00130951221M00
minImg
BPSY00130951221M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSY00130951221M00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 220 µH
Series BPSY
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5MHz