BR100-DDT-C-P
Autonics
Product No:
BR100-DDT-C-P
Manufacturer:
Autonics
Description:
SENSOR REFLECTIVE 100MM PNP
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (TA)
Ingress Protection IEC IP66
Response Time 1ms
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Output Configuration PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Sensing Method Reflective, Diffuse
Light Source Infrared (850nm, 940nm)
Product Status Active
Connection Method Connector
Series BR
Voltage - Supply 12V ~ 24V