Home / Speakers / BR1511L035UN6-WP
minImg
BR1511L035UN6-WP
Seltech
Product No:
BR1511L035UN6-WP
Manufacturer:
Seltech
Description:
SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT 72DB
In Stock : 39
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 900 Hz ~ 5 kHz
Shape Rectangular
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Termination Spring Type
Size / Dimension 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
Material - Magnet Nd-Fe-B
Series -
Type General Purpose
Power - Rated 700 mW
Technology Magnetic
Power - Max 1.2 W
Frequency - Self Resonant 900Hz
Mfr Seltech
Material - Cone Polyetheretherketone (PEEK)
Efficiency - Type Sensitivity
Port Location Top
Package Tray
Impedance 6 Ohms