BRL2515T2R2M
Taiyo Yuden
Product No:
BRL2515T2R2M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
1006 (2515 Metric)
Description:
FIXED IND 2.2UH 1A 135 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.059" W (2.50mm x 1.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1006 (2515 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 135mOhm
Inductance 2.2 µH
Series BR, L Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1006 (2515 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz