BRL2518T4R7M
Taiyo Yuden
Product No:
BRL2518T4R7M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
1007 (2518 Metric)
Description:
FIXED IND 4.7UH 470MA 520MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 470 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1007 (2518 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 520mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series BR, L Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 60MHz