BRP200-DDTN-P
Autonics
Product No:
BRP200-DDTN-P
Manufacturer:
Autonics
Description:
SENSOR REFLECTIVE 200MM PNP
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (TA)
Ingress Protection IEC IP66
Response Time 1ms
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Output Configuration PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Sensing Method Reflective
Light Source Infrared (850nm, 940nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series BR
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Mfr Autonics
Cable Length 78.74" (2m)