BTE-080-04-L-D
Samtec Inc.
Product No:
BTE-080-04-L-D
Description:
CONN HDR 160POS SMD GOLD
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.601" (15.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features -
Mated Stacking Heights 16.1mm