BU13UA3WNVX-TL
Rohm Semiconductor
Product No:
BU13UA3WNVX-TL
Description:
IC REG LIN 1.3V 300MA 4SSON
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 300mA