Home / Fixed Inductors / BWVF00404026470M00
minImg
BWVF00404026470M00
Chilisin Electronics
Product No:
BWVF00404026470M00
Package:
1616
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 790mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
Ratings -
DC Resistance (DCR) 735mOhm
Inductance 47 µH