Home / Fixed Inductors / BWVS00606045470T00
minImg
BWVS00606045470T00
Chilisin Electronics
Product No:
BWVS00606045470T00
Package:
2424
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.71A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.08 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
Ratings -
DC Resistance (DCR) 245mOhm
Inductance 47 µH