Home / Crystals / C-2 32.0000K-P
minImg
C-2 32.0000K-P
EPSON
Product No:
C-2 32.0000K-P
Manufacturer:
EPSON
Description:
CRYSTAL 32.0000KHZ 11PF TH
User Guide
Load Capacitance 11pF
Frequency Tolerance ±100ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 35 kOhms
Ratings -
Series C-2
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr EPSON
Frequency 32 kHz