Home / Ceramic Capacitors / C0402X7R1A331K020BC
minImg
C0402X7R1A331K020BC
TDK Corporation
Product No:
C0402X7R1A331K020BC
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 330PF 10V X7R 01005
In Stock : 11571
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 330 pF