Home / Ceramic Capacitors / C0510X7S0E105M030BC
minImg
C0510X7S0E105M030BC
TDK Corporation
Product No:
C0510X7S0E105M030BC
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 1UF 2.5V X7S 0204
In Stock : 23683
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Ratings -
Series C
Package / Case 0204 (0510 Metric)
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF