Home / Ceramic Capacitors / C0603C0G1E820J030BA
minImg
C0603C0G1E820J030BA
TDK Corporation
Product No:
C0603C0G1E820J030BA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 82PF 25V C0G 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 82 pF