C0909A22-19SN-202
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
C0909A22-19SN-202
Description:
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.152" (29.26mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 22-19
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C