C0909A22-55P8Y402
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
C0909A22-55P8Y402
Description:
CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.152" (29.26mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 22-55
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C