Home / Ceramic Capacitors / C1005C0G2A681J050BE
minImg
C1005C0G2A681J050BE
TDK Corporation
Product No:
C1005C0G2A681J050BE
Description:
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 0402
In Stock : 31070
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 680 pF