Home / Ceramic Capacitors / C1005JB1A335K050BC
minImg
C1005JB1A335K050BC
TDK Corporation
Product No:
C1005JB1A335K050BC
Description:
CAP CER 3.3UF 10V JB 0402
In Stock : 9815
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3.3 µF