C1206X102K202T
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Product No:
C1206X102K202T
Description:
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206
In Stock : 15203
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series HVC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 1000 pF