C1210X225K101TX
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Product No:
C1210X225K101TX
Description:
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series HVC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 2.2 µF