C1808N100J302T
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Product No:
C1808N100J302T
Description:
CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 1808
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series HVC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 10 pF