Home / Ceramic Capacitors / C2012X7T2W103K085AA
minImg
C2012X7T2W103K085AA
TDK Corporation
Product No:
C2012X7T2W103K085AA
Description:
CAP CER 10000PF 450V X7T 0805
In Stock : 30460
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000 pF