C301306-202NHF
ITG Electronics, Inc.
Product No:
C301306-202NHF
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Description:
CMC 2MH 16A 2LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 8mOhm
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.713" L x 1.713" W (43.50mm x 43.50mm)
Height (Max) 1.063" (27.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C301306
Voltage Rating - DC -
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 16A
Voltage Rating - AC 250V
Mfr ITG Electronics, Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 2 mH @ 10 kHz