Home / Ceramic Capacitors / C3216C0G2J151K060AA
minImg
C3216C0G2J151K060AA
TDK Corporation
Product No:
C3216C0G2J151K060AA
Description:
CAP CER 150PF 630V C0G 1206
In Stock : 2838
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 150 pF