Home / Ceramic Capacitors / C3216C0G2J472J085AA
minImg
C3216C0G2J472J085AA
TDK Corporation
Product No:
C3216C0G2J472J085AA
Description:
CAP CER 4700PF 630V C0G 1206
In Stock : 125437
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4700 pF