Home / Ceramic Capacitors / C3216C0G2W822J115AE
minImg
C3216C0G2W822J115AE
TDK Corporation
Product No:
C3216C0G2W822J115AE
Description:
CAP CER 8200PF 450V C0G/NP0 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 8200 pF