Home / Ceramic Capacitors / C3216CH2A333J160AA
minImg
C3216CH2A333J160AA
TDK Corporation
Product No:
C3216CH2A333J160AA
Description:
CAP CER 0.033UF 100V CH 1206
In Stock : 1750
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Last Time Buy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.033 µF