Home / Ceramic Capacitors / C3216CH2E392K115AA
minImg
C3216CH2E392K115AA
TDK Corporation
Product No:
C3216CH2E392K115AA
Description:
CAP CER 3900PF 250V CH 1206
In Stock : 1838
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Last Time Buy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3900 pF