Home / Ceramic Capacitors / C3216JB1E336M160AC
minImg
C3216JB1E336M160AC
TDK Corporation
Product No:
C3216JB1E336M160AC
Description:
CAP CER 33UF 25V JB 1206
In Stock : 27493
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 33 µF