Home / Ceramic Capacitors / C3216JB1E475M085AB
minImg
C3216JB1E475M085AB
TDK Corporation
Product No:
C3216JB1E475M085AB
Description:
CAP CER 4.7UF 25V JB 1206
In Stock : 2277
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4.7 µF