Home / Ceramic Capacitors / C3216X7R2A224M115AA
minImg
C3216X7R2A224M115AA
TDK Corporation
Product No:
C3216X7R2A224M115AA
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
In Stock : 10071
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.22 µF