C321C100G3G5TA
KEMET
Product No:
C321C100G3G5TA
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 10 pF