C321C103JAG5TA
KEMET
Product No:
C321C103JAG5TA
Description:
CAP CER RAD 10NF 250V C0G 5%
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mfr KEMET
Capacitance 10000 pF