C321C112G3G5TA
KEMET
Product No:
C321C112G3G5TA
Description:
CAP CER 1100PF 25V C0G/NP0 RAD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mfr KEMET
Capacitance 1100 pF