Home / Ceramic Capacitors / C3225C0G2A223J160AA
minImg
C3225C0G2A223J160AA
TDK Corporation
Product No:
C3225C0G2A223J160AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 0.022UF 100V C0G 1210
In Stock : 2370
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.022 µF