Home / Ceramic Capacitors / C3225C0G2A333J200AA
minImg
C3225C0G2A333J200AA
TDK Corporation
Product No:
C3225C0G2A333J200AA
Description:
CAP CER 0.033UF 100V C0G 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.033 µF