Home / Ceramic Capacitors / C3225C0G3A332J200AC
minImg
C3225C0G3A332J200AC
TDK Corporation
Product No:
C3225C0G3A332J200AC
Description:
CAP CER 3300PF 1KV NP0 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3300 pF