C322C223J1R5TA
KEMET
Product No:
C322C223J1R5TA
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
In Stock : 1611
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X7R
Mfr KEMET
Capacitance 0.022 µF