C322C223M1U5CA
KEMET
Product No:
C322C223M1U5CA
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 0.022UF 100V Z5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm Z5U
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.022 µF