Home / Ceramic Capacitors / C323C121J3G5TA7301
minImg
C323C121J3G5TA7301
KEMET
Product No:
C323C121J3G5TA7301
Description:
CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mfr KEMET
Capacitance 120 pF