Home / Oscillators / C3290-32.768
minImg
C3290-32.768
Crystek Corporation
Product No:
C3290-32.768
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
XTAL OSC XO 32.7680MHZ HCMOS TTL
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 60mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C3290
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS, TTL
Mfr Crystek Corporation
Base Resonator Crystal
Frequency 32.768 MHz