C356C274K1G5TA
KEMET
Product No:
C356C274K1G5TA
Description:
CAP CER RAD 270NF 100V C0G 10%
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Mfr KEMET
Capacitance 0.27 µF